SP-100/8 4″ højttaler

 

SP-100/8. 4″ Bas – mellemtone. Pap membran . Impedans 8 ohm. Egenresonans 61 Hz. Følsomhed 88 dB. Qts 0,37 (Læs mere)

339 kr. (Vis fragtpris)

Læs mere »Køb nu »

BeKent.dk Musik 1571 4,9 Besøg
DrumCity.dk Musik 73 4,8 Besøg
DanGuitar.dk Musik 466 4,8 Besøg
SoundStoreXL.com Musik 229 4,7 Besøg
Webshop Produkter Anmeldelser Bedømmelse Link
Navn: SP-100/8 4″ højttaler
Kategori: 4 ” Bas / Mellemtone
Producent: Monacor
Varenummer: 103780
EAN: Vurderet til 3.6 ud af 5 stjerner baseret på 37 anmeldelser

4 ” Bas / Mellemtone fra Monacor

De fleste webbutikker i Danmark tilbyder på nuværende tidspunkt diverse forskellige fragttyper. En der er meget populær er lige nu levering til et afhentningssted, og så henter du bare din bestilling når du har mulighed for det. Leveringsformen er nemlig ualmindeligt bekvem, og i mange tilfælde endvidere den prisbilligste leveringsmodel ved køb af SP-100/8 4″ højttaler.

Du kan tillige overveje at få pakken leveret til din hjemmeadresse eller ud til dit arbejdes adresse. Den bliver desværre en smule mere bekostelig, men lige så vel særligt praktisk. Den mest letkøbte type af levering vil dog utvivlsomt være at du selv henter produkterne, hvilket dog betinges af at du er i kort afstand af e-butikkens tilholdssted.

Fragtperioden på 4 ” Bas / Mellemtone kan være ultra aktuel når man står og skal bruge pakken med det samme, og herved er det ret så essentielt at man gransker den anslåede leveringstid på det relevante produkt.

En masse internet firmaer frembyder levering på næstkommende hverdag på utallige produkter, eksempelvis SP-100/8 4″ højttaler, som imidlertid regnes ud fra at du bestiller inden et fastslået klokkeslæt, så at de kan nå at få produktet afsted inden logistikmedarbejderne tager hjem.

Visse internet selskaber præsterer gratis fragt, men typisk gælder det kun hvis man handler for en bestemt pris. Desuden må du gribe den mest prisbevidste slags levering, som mange gange – uanset om man bor tæt på Fredericia, Solrød Strand eller Lystrup – vil blive at få dem til at bringe ordren til et udleveringssted.

Det har vist sig at være ekstremt smertefrit for købere at finde de laveste priser hos diverse shops på nettet, og derved har mange Monacor internet forhandlere været tvunget til at formindske udsalgspriserne på en række af deres varer – til børn, samt til voksne – drastisk, og endda nogle gange byde på fragt uden beregning.

Trods dette kan det alligevel vise sig indbringende at analysere indtil flere internet shops i Danmark efter udsalg på SP-100/8 4″ højttaler forinden du placerer ordren, således at du er tryg ved at få den billigste pris.

Man må blot huske på, at hvis en shop på nettet annoncerer produkter til en udsalgspris der er ufattelig letkøbt, burde det for det meste være en varsel om en svindel online webshop. Betalinger med kort er på den anden side omfavnet af et reglement, hvilket værner dig imod falske internet selskaber.

Generelt tilråder vi køb med kort eller MobilePay. Som alternativ burde du anvende et afdragstilbud fra eksempelvis ViaBill, hvis du ser en fordel i at honorere omkostningerne over en periode.

Forud for at nogen bestiller i en Monacor shop på nettet behøver man når alt kommer til alt tyde e-shoppens forretningsaftale, dog er det almindeligvis ikke videre interessant.

Et alternativt forslag kan være at granske om online virksomheden er e-mærket, fordi det burde være et bevis på at netbutikken følger de officielle danske regler, tillige med at internet firmaet rutinemæssigt evalueres af fagmænd som er meget fortrolige lovene på området. Desuden får du mulighed for at blive hjulpet, såfremt du forvoldes vanskeligheder med din ordre.

Derudover er det klogt at køberen er oppe på mærkerne omkring de grundlæggende betingelser der kan influere på bestillingen, som for eksempel den byttepolitik butikken benytter. Derfor er det i øvrigt afgørende, at man stadigvæk gemmer ens e-mail kvittering, således man fremadrettet kan vidne om handlen af SP-100/8 4″ højttaler, uafhængig om du skal købe til en pige eller dreng.

Trustpilot fremskaffer relativt fine muligheder for at sondere en række øvrige forbrugeres meninger og af den grund anbefaler vi, at du beser internet selskabets kritik af SP-100/8 4″ højttaler forinden du shopper.

Facebook yder lige så vel ret fordelagtige løsninger til at få indsigt i e-handlens pålidelighed. I øvrigt er der mange online forhandlere som gør det muligt at formulere en omtale af købsoplevelsen, hvilket på samme måde kan udnyttes til at vurdere tilfredsheden hos kunderne.

Vores website finansieres af reklamer. Vi har et tæt samarbejde med en gruppe e-handler eftersom vi promoverer deres produkter, og får godtgørelse ifald en af de besøgende på vores side udfører en bestilling.

Anvisninger vedrørende produkter og shops på nettet i Danmark opdateres løbende, men vi påtager os intet ansvar for ændringer der måtte være foretaget efter at vi sidste gang opdaterede sidens data.